Bekilli Seçim Sonuçları

2014–2024 · Denizli · mahalle mahalle · güncelleme 02.11.2026

Bekilli’de 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %56,7 oyla CHP kazandı. AK Parti %37,3 ile ikinci oldu. CHP, 2019’a göre oyunu 7,9 puan artırdı. 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda Bekilli’de Kemal Kılıçdaroğlu %59,9 oy aldı (Türkiye: %47,8).

2024 belediye başkanlığı kazananı
CHP
%56,7
2024 katılım
%88,5
yerel seçim
Seçmen
5.624
2024
Sandık
23
2024
Haritada gezin

Bir ilçeye dokunun, ilçenin sonuçları açılır. Haritanın boş bir yerine dokunursanız Türkiye haritasına dönersiniz.

Tüm iller listesi

Son seçim sonuçları

Bekilli sonuçları Denizli geneliyle karşılaştırmalı. Grafikleri kaynak göstererek kullanabilirsiniz.

sayim.net2024 Yerel Seçim · belediye başkanlığıBekilli, Denizli · katılım %88,6BekilliDenizliCHP%56,73%49,54AK Parti%37,32%30,25TİP%1,58%0,07Memleket%1,38%0,27İYİ Parti%1,27%7,33Yeniden Refah%0,39%3,68Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 1. TurBekilli, Denizli · katılım %89,6BekilliDenizliKılıçdaroğlu%57,33%48,34Erdoğan%37,53%43,91Sinan Oğan%4,57%7,08Muharrem İnce%0,57%0,67Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. TurBekilli, Denizli · katılım %88,6BekilliDenizliKılıçdaroğlu%59,86%52,92Erdoğan%40,14%47,08Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Milletvekili SeçimiBekilli, Denizli · katılım %89,6BekilliDenizliCHP%44,77%31,82AK Parti%29,87%33,32İYİ Parti%11,65%14,25MHP%6,00%8,29Zafer Partisi%1,62%2,61Memleket%0,92%1,39Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net

Seçim analizi

Bekilli’nin seçmen davranışı tek ekranda: oyların ne kadar kaydığı, rekabetin gücü, katılımın kime yaradığı, geçersiz oylar ve sıra dışı sandıklar. Bir kutuya dokunun, ayrıntısı açılır.

2019 → 2024 yerel arasında Bekilli’de oyların %13,6’i el değiştirdi (hareketli). Net kayma CHP lehine 10,4 puan.

2 salıncak mahalle5 mahallede birinci parti değişti10 mahalle karşılaştırıldı
Salıncak mahalleler
MahalleÖnce → sonra birinciKaymaFark
Gömce Mah.AK Parti → CHP22,112,0
Bahçeli Mah.AK Parti → CHP20,426,9

Birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve kayması Türkiye mahalle ortalamasının (18,1 puan) üstünde olan mahalleler. Kırmızı ok birinci partinin değiştiğini gösterir.

2014–2024 seçim geçmişi

Her seçimde ilk üç parti ya da aday. Yerel seçimlerde ittifak kurulan yerlerde bazı partiler aday göstermediği için oranlar seçimden seçime keskin değişebilir.

2014 YerelYerel
CHP%51,6
AK Parti%41,8
MHP%5,2
Katılım %93,8
2018 CBCumhurbaşkanlığı
Muharrem İnce%48,8
Recep Tayyip Erdoğan%37,4
Meral Akşener%11,8
Katılım %91,1
2018 MVMilletvekili
CHP%45,9
AK Parti%32,6
İYİ Parti%12,2
Katılım %91,1
2019 YerelYerel
AK Parti%50,1
CHP%48,8
DP%0,3
Katılım %91,6
2023 CB 1. turCumhurbaşkanlığı
Kemal Kılıçdaroğlu%57,3
Recep Tayyip Erdoğan%37,5
Sinan Oğan%4,6
Katılım %89,6
2023 MVMilletvekili
CHP%44,8
AK Parti%29,9
İYİ Parti%11,7
Katılım %89,6
2023 CB 2. turCumhurbaşkanlığı
Kemal Kılıçdaroğlu%59,9
Recep Tayyip Erdoğan%40,1
Katılım %88,6
2024 YerelYerel
CHP%56,7
AK Parti%37,3
TİP%1,6
Katılım %88,6

Mahalle mahalle sonuçlar

2024 yerel seçiminde Bekilli’deki her mahallenin belediye başkanlığı sonucu.

MahalleKazananKatılım
Bahçeli Mah.CHP %60,3%87,9
Bükrüce Mah.CHP %54,9%90,8
Deşdemir Mah.CHP %53,1%85,6
Ekizbaba Mah.AK Parti %46,2%99,3
Gömce Mah.CHP %48,9%89,6
Kutlubey Mah.CHP %67,2%93,2
Köselli Mah.CHP %70,1%74,4
Poyrazlı Mah.CHP %49,5%88,4
Sırıklı Mah.CHP %48,0%93,6
Yahyalar Mah.CHP %57,0%91,6
Yeni Mah.CHP %54,8%83,6
Yeşiloba Mah.CHP %56,4%80,4
Çamköy Mah.CHP %58,0%96,9
Çoğaşlı Mah.CHP %60,7%89,9
Üçkuyu Mah.CHP %67,3%87,3

Altın sandık

Bekilli’nin 2024 yerel seçim sonucunu en iyi yansıtan sandık ve sandık kümesi. Sonuç gecesi ilk açılan sandıklar arasında bunları izlemek genel tabloyu en erken gösterir.

Türkiye’nin altın sandıkları ve yöntem

Partilerin kaleleri

2024 yerel seçiminde partilerin Bekilli’de en güçlü ve en zayıf olduğu mahalleler (aday gösterilmeyen yerler hariç).

CHP
En güçlü
Kutlubey Mah.%67,2
Bahçeli Mah.%60,3
Yahyalar Mah.%57,0
En zayıf
Sırıklı Mah.%48,0
Gömce Mah.%48,9
Yeni Mah.%54,8
AK Parti
En güçlü
Sırıklı Mah.%45,6
Yeni Mah.%41,2
Yeşiloba Mah.%40,5
En zayıf
Kutlubey Mah.%29,7
Bahçeli Mah.%33,4
Gömce Mah.%37,0

Seçime katılım

2024 Yerel%88,6 / TR %78,5
2023 CB 1. tur%89,6 / TR %87,0
2023 CB 2. tur%88,6 / TR %84,1
2019 Yerel%91,6 / TR %84,7
En yüksek katılım (mahalle, 2024)
Sırıklı Mah.%93,6
Kutlubey Mah.%93,2
Yahyalar Mah.%91,6
Gömce Mah.%89,6
Bahçeli Mah.%87,9
En düşük katılım (mahalle, 2024)
Yeşiloba Mah.%80,4
Yeni Mah.%83,6
Bahçeli Mah.%87,9
Gömce Mah.%89,6
Yahyalar Mah.%91,6

Bekilli seçimleri hakkında sık sorulan sorular

Bekilli’de 2024 yerel seçimini hangi parti kazandı?

Bekilli’de 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %56,7 oyla CHP kazandı. AK Parti %37,3 ile ikinci oldu.

Bekilli’de kaç seçmen ve kaç sandık var?

2024 yerel seçiminde Bekilli’de 5.624 kayıtlı seçmen vardı ve oylar 23 sandıkta kullanıldı.

Bekilli’de 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde kim önde çıktı?

Birinci turda Kemal Kılıçdaroğlu %57,3, Recep Tayyip Erdoğan %37,5 oy aldı. İkinci turda Kemal Kılıçdaroğlu %59,9 ile önde çıktı.

Bekilli’de 2023 milletvekili seçiminde partilerin oy oranları neydi?

CHP %44,8, AK Parti %29,9, İYİ Parti %11,7, MHP %6,0, Zafer Partisi %1,6.

Bekilli’nin seçim sonucu Türkiye geneline benziyor mu?

2023 genel seçimlerinde Bekilli’nin sonucu Türkiye sonucundan ortalama 8,2 puan farklıydı; yani Türkiye genelinden belirgin şekilde ayrışıyor.

Bekilli’de oylar ne kadar kaydı?

2019 → 2024 yerel arasında Bekilli’de oyların %13,6’i el değiştirdi; bu hareketli bir seçmen davranışıdır. Net kayma CHP lehine 10,4 puan. 5 mahallede birinci parti değişti.

Bekilli’de salıncak mahalle var mı?

Evet. 2019 → 2024 yerel arasında birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve oy kayması Türkiye ortalamasının üstünde olan 2 salıncak mahalle var; en oynakları Gömce Mah., Bahçeli Mah..

Bekilli’de kaç parti fiilen yarışıyor?

2024 yerel seçiminde Bekilli’de etkin parti sayısı 2,17; yani iki partili bir yapı var. Birinci CHP ile ikinci AK Parti arasındaki fark 19,4 puan.

Bekilli’nin geçersiz oy oranı kaç?

2024 yerel seçiminde Bekilli’de geçersiz oy oranı %8,21 (Denizli: %5,35). Kendi ilçe ortalamasının 3 standart sapma üstünde geçersiz oy çıkan 0 sandık var.

Bekilli’de olağan dışı sandık var mı?

2024 yerel ve 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Bekilli’de olağan dışı sandık (en az 200 seçmen, %98+ katılım, %95+ tek parti) çıkmadı.

Bekilli hangi partinin kalesi?

Son 5 parti seçiminde (yerel ve milletvekili) Bekilli’de CHP 4 kez, AK Parti 1 kez birinci oldu.

Bekilli’nin mahallelerinde 2024’te hangi parti kazandı?

2024 yerel seçiminde Bekilli’deki 15 mahallenin 14 tanesinde CHP, 1 tanesinde AK Parti birinci çıktı.

Bekilli’nin altın sandığı hangisi?

Bekilli’nin 2024 yerel seçim sonucuna en yakın sandık Bekilli, Bahçeli Mah., 1002 nolu sandık oldu; sonuçtan ortalama 0,98 puan saptı.

Bekilli’de CHP en çok hangi mahallede oy aldı?

2024 yerel seçiminde CHP en yüksek oyu Kutlubey (%67,2) mahallesinde, en düşük oyu Sırıklı (%48,0) mahallesinde aldı.

Bekilli’de AK Parti en çok hangi mahallede oy aldı?

2024 yerel seçiminde AK Parti en yüksek oyu Sırıklı (%45,6) mahallesinde, en düşük oyu Kutlubey (%29,7) mahallesinde aldı.

Bekilli’de seçime katılım oranı kaç?

2024 yerel seçiminde katılım %88,5 oldu (Türkiye: %78,5). En yüksek katılım Sırıklı Mah. (%93,6), en düşük katılım Yeşiloba Mah. (%80,3).

Bir sonraki seçim ne zaman?

Olağan takvime göre bir sonraki genel seçim (Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili) 2028’de, yerel seçim Mart 2029’da yapılacak. Erken seçim kararı alınırsa tarih değişebilir.

Denizli il geneli seçim sonuçları

Kaynak: YSK sandık sonuçları; hesaplama sayim.net. Yerel seçim il sonucu büyükşehirlerde büyükşehir belediye başkanlığı, diğer illerde il genel meclisi oylarıdır. İlçe sonuçları ilçe belediye başkanlığı oylarıdır (beldeler hariç). Veriler kaynak gösterilerek kullanılabilir. Hesap yöntemi ve veri kaynağı: metodoloji.

Bir sonraki seçiminiz hazır olsun.

Kayıt ücretsiz. İlk seçiminizi 5 dakikada kurun ya da önce demoyu deneyin.