Pehlivanköy Seçim Sonuçları

2014–2024 · Kırklareli · mahalle mahalle · güncelleme 02.11.2026

Pehlivanköy’de 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %57,0 oyla AK Parti kazandı. CHP %36,4 ile ikinci oldu. AK Parti, 2019’a göre oyunu 4,7 puan artırdı. 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda Pehlivanköy’de Kemal Kılıçdaroğlu %69,8 oy aldı (Türkiye: %47,8).

2024 belediye başkanlığı kazananı
AK Parti
%57,0
2024 katılım
%88,5
yerel seçim
Seçmen
1.454
2024
Sandık
5
2024
Haritada gezin

Bir ilçeye dokunun, ilçenin sonuçları açılır. Haritanın boş bir yerine dokunursanız Türkiye haritasına dönersiniz.

Tüm iller listesi

Son seçim sonuçları

Pehlivanköy sonuçları Kırklareli geneliyle karşılaştırmalı. Grafikleri kaynak göstererek kullanabilirsiniz.

sayim.net2024 Yerel Seçim · belediye başkanlığıPehlivanköy, Kırklareli · katılım %88,5PehlivanköyKırklareliAK Parti%57,04%25,46CHP%36,37%49,90BTP%3,70%0,85BBP%1,04%0,19Saadet%0,81%0,28MHP%0,46%14,58Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 1. TurPehlivanköy, Kırklareli · katılım %89,5PehlivanköyKırklareliKılıçdaroğlu%68,83%65,01Erdoğan%27,74%30,48Sinan Oğan%2,86%4,04Muharrem İnce%0,56%0,48Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. TurPehlivanköy, Kırklareli · katılım %88,5PehlivanköyKırklareliKılıçdaroğlu%69,85%68,42Erdoğan%30,15%31,58Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Milletvekili SeçimiPehlivanköy, Kırklareli · katılım %89,5PehlivanköyKırklareliCHP%46,29%45,61AK Parti%23,16%24,44İYİ Parti%18,83%15,42MHP%3,80%4,62ittifak)%1,37%0,79TİP%1,22%1,76Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net

Seçim analizi

Pehlivanköy’ün seçmen davranışı tek ekranda: oyların ne kadar kaydığı, rekabetin gücü, katılımın kime yaradığı, geçersiz oylar ve sıra dışı sandıklar. Bir kutuya dokunun, ayrıntısı açılır.

2019 → 2024 yerel arasında Pehlivanköy’de oyların %10,6’i el değiştirdi (hareketli). Net kayma AK Parti lehine 7,6 puan.

0 salıncak mahalle1 mahallede birinci parti değişti3 mahalle karşılaştırıldı
Salıncak mahalleler

Salıncak tanımına giren mahalle yok; seçmen davranışı istikrarlı.

Birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve kayması Türkiye mahalle ortalamasının (18,1 puan) üstünde olan mahalleler. Kırmızı ok birinci partinin değiştiğini gösterir.

2014–2024 seçim geçmişi

Her seçimde ilk üç parti ya da aday. Yerel seçimlerde ittifak kurulan yerlerde bazı partiler aday göstermediği için oranlar seçimden seçime keskin değişebilir.

2014 YerelYerel
AK Parti%46,0
MHP%40,0
CHP%13,2
Katılım %92,1
2018 CBCumhurbaşkanlığı
Muharrem İnce%52,2
Recep Tayyip Erdoğan%29,0
Meral Akşener%17,8
Katılım %90,0
2018 MVMilletvekili
CHP%45,2
AK Parti%26,5
İYİ Parti%21,6
Katılım %89,9
2019 YerelYerel
AK Parti%52,3
CHP%46,8
MHP%0,6
Katılım %88,3
2023 CB 1. turCumhurbaşkanlığı
Kemal Kılıçdaroğlu%68,8
Recep Tayyip Erdoğan%27,7
Sinan Oğan%2,9
Katılım %89,5
2023 MVMilletvekili
CHP%46,3
AK Parti%23,2
İYİ Parti%18,8
Katılım %89,5
2023 CB 2. turCumhurbaşkanlığı
Kemal Kılıçdaroğlu%69,9
Recep Tayyip Erdoğan%30,2
Katılım %88,5
2024 YerelYerel
AK Parti%57,0
CHP%36,4
BTP%3,7
Katılım %88,5

Mahalle mahalle sonuçlar

2024 yerel seçiminde Pehlivanköy’deki her mahallenin belediye başkanlığı sonucu.

MahalleKazananKatılım
Ergene Mah.AK Parti %66,1%96,0
Kazımdirik Mah.AK Parti %47,4%84,4
Kurtuluş Mah.AK Parti %65,9%89,5

Altın sandık

Pehlivanköy’ün 2024 yerel seçim sonucunu en iyi yansıtan sandık ve sandık kümesi. Sonuç gecesi ilk açılan sandıklar arasında bunları izlemek genel tabloyu en erken gösterir.

Türkiye’nin altın sandıkları ve yöntem

Seçime katılım

2024 Yerel%88,5 / TR %78,5
2023 CB 1. tur%89,5 / TR %87,0
2023 CB 2. tur%88,5 / TR %84,1
2019 Yerel%88,3 / TR %84,7
En yüksek katılım (mahalle, 2024)
Ergene Mah.%96,0
Kurtuluş Mah.%89,5
Kazımdirik Mah.%84,4
En düşük katılım (mahalle, 2024)
Kazımdirik Mah.%84,4
Kurtuluş Mah.%89,5
Ergene Mah.%96,0

Pehlivanköy seçimleri hakkında sık sorulan sorular

Pehlivanköy’de 2024 yerel seçimini hangi parti kazandı?

Pehlivanköy’de 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %57,0 oyla AK Parti kazandı. CHP %36,4 ile ikinci oldu.

Pehlivanköy’de kaç seçmen ve kaç sandık var?

2024 yerel seçiminde Pehlivanköy’de 1.454 kayıtlı seçmen vardı ve oylar 5 sandıkta kullanıldı.

Pehlivanköy’de 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde kim önde çıktı?

Birinci turda Kemal Kılıçdaroğlu %68,8, Recep Tayyip Erdoğan %27,7 oy aldı. İkinci turda Kemal Kılıçdaroğlu %69,8 ile önde çıktı.

Pehlivanköy’de 2023 milletvekili seçiminde partilerin oy oranları neydi?

CHP %46,3, AK Parti %23,2, İYİ Parti %18,8, MHP %3,8, Millet İttifakı (yalnız ittifak) %1,4.

Pehlivanköy’ün seçim sonucu Türkiye geneline benziyor mu?

2023 genel seçimlerinde Pehlivanköy’ün sonucu Türkiye sonucundan ortalama 14,7 puan farklıydı; yani Türkiye genelinden belirgin şekilde ayrışıyor.

Pehlivanköy’de oylar ne kadar kaydı?

2019 → 2024 yerel arasında Pehlivanköy’de oyların %10,6’i el değiştirdi; bu hareketli bir seçmen davranışıdır. Net kayma AK Parti lehine 7,6 puan. 1 mahallede birinci parti değişti.

Pehlivanköy’de salıncak mahalle var mı?

2019 → 2024 yerel arasında Pehlivanköy’de salıncak mahalle tanımına giren bir yer çıkmadı; seçmen davranışı istikrarlı.

Pehlivanköy’de kaç parti fiilen yarışıyor?

2024 yerel seçiminde Pehlivanköy’de etkin parti sayısı 2,18; yani iki partili bir yapı var. Birinci AK Parti ile ikinci CHP arasındaki fark 20,7 puan.

Pehlivanköy’ün geçersiz oy oranı kaç?

2024 yerel seçiminde Pehlivanköy’de geçersiz oy oranı %4,43 (Kırklareli: %3,51). Kendi ilçe ortalamasının 3 standart sapma üstünde geçersiz oy çıkan 0 sandık var.

Pehlivanköy’de olağan dışı sandık var mı?

2024 yerel ve 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Pehlivanköy’de olağan dışı sandık (en az 200 seçmen, %98+ katılım, %95+ tek parti) çıkmadı.

Pehlivanköy hangi partinin kalesi?

Son 5 parti seçiminde (yerel ve milletvekili) Pehlivanköy’de AK Parti 3 kez, CHP 2 kez birinci oldu.

Pehlivanköy’ün mahallelerinde 2024’te hangi parti kazandı?

2024 yerel seçiminde Pehlivanköy’deki 3 mahallenin 3 tanesinde AK Parti birinci çıktı.

Pehlivanköy’ün altın sandığı hangisi?

Pehlivanköy’ün 2024 yerel seçim sonucuna en yakın sandık Pehlivanköy, Ergene Mah., 1001 nolu sandık oldu; sonuçtan ortalama 4,66 puan saptı. Üç sandıklık küme ise sonucu 2,49 puan sapmayla verdi.

Pehlivanköy’de seçime katılım oranı kaç?

2024 yerel seçiminde katılım %88,5 oldu (Türkiye: %78,5). En yüksek katılım Ergene Mah. (%96,0), en düşük katılım Kazımdirik Mah. (%84,4).

Bir sonraki seçim ne zaman?

Olağan takvime göre bir sonraki genel seçim (Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili) 2028’de, yerel seçim Mart 2029’da yapılacak. Erken seçim kararı alınırsa tarih değişebilir.

Kırklareli il geneli seçim sonuçları

Kaynak: YSK sandık sonuçları; hesaplama sayim.net. Yerel seçim il sonucu büyükşehirlerde büyükşehir belediye başkanlığı, diğer illerde il genel meclisi oylarıdır. İlçe sonuçları ilçe belediye başkanlığı oylarıdır (beldeler hariç). Veriler kaynak gösterilerek kullanılabilir. Hesap yöntemi ve veri kaynağı: metodoloji.

Bir sonraki seçiminiz hazır olsun.

Kayıt ücretsiz. İlk seçiminizi 5 dakikada kurun ya da önce demoyu deneyin.