Karakeçili Seçim Sonuçları

2014–2024 · Kırıkkale · mahalle mahalle · güncelleme 02.11.2026

Karakeçili’de 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %33,4 oyla AK Parti kazandı. Yeniden Refah %28,3 ile ikinci oldu. AK Parti, 2019’a göre oyunu 15,5 puan kaybetti. 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda Karakeçili’de Recep Tayyip Erdoğan %81,5 oy aldı (Türkiye: %52,2).

2024 belediye başkanlığı kazananı
AK Parti
%33,4
2024 katılım
%95,9
yerel seçim
Seçmen
2.459
2024
Sandık
11
2024
Haritada gezin

Bir ilçeye dokunun, ilçenin sonuçları açılır. Haritanın boş bir yerine dokunursanız Türkiye haritasına dönersiniz.

Tüm iller listesi

Son seçim sonuçları

Karakeçili sonuçları Kırıkkale geneliyle karşılaştırmalı. Grafikleri kaynak göstererek kullanabilirsiniz.

sayim.net2024 Yerel Seçim · belediye başkanlığıKarakeçili, Kırıkkale · katılım %95,9KarakeçiliKırıkkaleAK Parti%33,41%29,14Yeniden Refah%28,28%4,96BBP%23,47%1,21MHP%12,57%21,88CHP%0,66%39,29İYİ Parti%0,61%1,30Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 1. TurKarakeçili, Kırıkkale · katılım %93,6KarakeçiliKırıkkaleErdoğan%76,17%59,66Kılıçdaroğlu%16,49%33,09Sinan Oğan%6,88%6,82Muharrem İnce%0,46%0,43Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. TurKarakeçili, Kırıkkale · katılım %90,6KarakeçiliKırıkkaleErdoğan%81,52%63,71Kılıçdaroğlu%18,48%36,29Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Milletvekili SeçimiKarakeçili, Kırıkkale · katılım %93,5KarakeçiliKırıkkaleAK Parti%42,23%34,80MHP%27,17%21,23CHP%14,09%26,52İYİ Parti%5,56%10,25BBP%4,50%0,66Yeniden Refah%1,95%1,82Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net

Seçim analizi

Karakeçili’nin seçmen davranışı tek ekranda: oyların ne kadar kaydığı, rekabetin gücü, katılımın kime yaradığı, geçersiz oylar ve sıra dışı sandıklar. Bir kutuya dokunun, ayrıntısı açılır.

2019 → 2024 yerel arasında Karakeçili’de oyların %29,4’i el değiştirdi (çok oynak). Net kayma Yeniden Refah lehine 28,8 puan. İttifaklar blok olarak karşılaştırıldı.

0 salıncak mahalle0 mahallede birinci parti değişti7 mahalle karşılaştırıldı
Salıncak mahalleler

Salıncak tanımına giren mahalle yok; seçmen davranışı istikrarlı.

Birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve kayması Türkiye mahalle ortalamasının (18,1 puan) üstünde olan mahalleler. Kırmızı ok birinci partinin değiştiğini gösterir.

2014–2024 seçim geçmişi

Her seçimde ilk üç parti ya da aday. Yerel seçimlerde ittifak kurulan yerlerde bazı partiler aday göstermediği için oranlar seçimden seçime keskin değişebilir.

2014 YerelYerel
AK Parti%29,1
BBP%27,8
MHP%22,3
Katılım %96,7
2018 CBCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%80,5
Meral Akşener%10,8
Muharrem İnce%7,4
Katılım %91,5
2018 MVMilletvekili
AK Parti%48,3
MHP%32,5
İYİ Parti%10,0
Katılım %91,4
2019 YerelYerel
MHP%49,8
AK Parti%48,9
İYİ Parti%0,8
Katılım %95,8
2023 CB 1. turCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%76,2
Kemal Kılıçdaroğlu%16,5
Sinan Oğan%6,9
Katılım %93,6
2023 MVMilletvekili
AK Parti%42,2
MHP%27,2
CHP%14,1
Katılım %93,5
2023 CB 2. turCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%81,5
Kemal Kılıçdaroğlu%18,5
Katılım %90,6
2024 YerelYerel
AK Parti%33,4
Yeniden Refah%28,3
BBP%23,5
Katılım %95,9

Mahalle mahalle sonuçlar

2024 yerel seçiminde Karakeçili’deki her mahallenin belediye başkanlığı sonucu.

MahalleKazananKatılım
Fatih Sultan Mehmet Mah.BBP %33,2%95,2
Hoca Ahmet Yesevi Mah.Yeniden Refah %31,0%93,8
Karşıyaka Mah.Yeniden Refah %37,4%97,2
Kurtuluş Mah.AK Parti %39,0%94,1
Mareşal Fevzi Çakmak Mah.AK Parti %45,4%93,8
Yavuz Sultan Selim Mah.AK Parti %46,5%100,5
Yeşilevler Mah.AK Parti %35,7%95,8
Zafer Mah.BBP %42,2%97,9

Altın sandık

Karakeçili’nin 2024 yerel seçim sonucunu en iyi yansıtan sandık ve sandık kümesi. Sonuç gecesi ilk açılan sandıklar arasında bunları izlemek genel tabloyu en erken gösterir.

Türkiye’nin altın sandıkları ve yöntem

Partilerin kaleleri

2024 yerel seçiminde partilerin Karakeçili’de en güçlü ve en zayıf olduğu mahalleler (aday gösterilmeyen yerler hariç).

AK Parti
En güçlü
Mareşal Fevzi Çakmak Mah.%45,4
Karşıyaka Mah.%30,6
Hoca Ahmet Yesevi Mah.%28,1
En zayıf
Zafer Mah.%25,6
Hoca Ahmet Yesevi Mah.%28,1
Karşıyaka Mah.%30,6
Yeniden Refah
En güçlü
Mareşal Fevzi Çakmak Mah.%37,9
Karşıyaka Mah.%37,4
Hoca Ahmet Yesevi Mah.%31,0
En zayıf
Zafer Mah.%14,7
Hoca Ahmet Yesevi Mah.%31,0
Karşıyaka Mah.%37,4
BBP
En güçlü
Zafer Mah.%42,2
Hoca Ahmet Yesevi Mah.%23,5
Karşıyaka Mah.%18,1
En zayıf
Mareşal Fevzi Çakmak Mah.%12,1
Karşıyaka Mah.%18,1
Hoca Ahmet Yesevi Mah.%23,5

Seçime katılım

2024 Yerel%95,9 / TR %78,5
2023 CB 1. tur%93,6 / TR %87,0
2023 CB 2. tur%90,6 / TR %84,1
2019 Yerel%95,8 / TR %84,7
En yüksek katılım (mahalle, 2024)
Zafer Mah.%97,9
Karşıyaka Mah.%97,2
Hoca Ahmet Yesevi Mah.%93,8
Mareşal Fevzi Çakmak Mah.%93,8
En düşük katılım (mahalle, 2024)
Mareşal Fevzi Çakmak Mah.%93,8
Hoca Ahmet Yesevi Mah.%93,8
Karşıyaka Mah.%97,2
Zafer Mah.%97,9

Karakeçili seçimleri hakkında sık sorulan sorular

Karakeçili’de 2024 yerel seçimini hangi parti kazandı?

Karakeçili’de 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %33,4 oyla AK Parti kazandı. Yeniden Refah %28,3 ile ikinci oldu.

Karakeçili’de kaç seçmen ve kaç sandık var?

2024 yerel seçiminde Karakeçili’de 2.459 kayıtlı seçmen vardı ve oylar 11 sandıkta kullanıldı.

Karakeçili’de 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde kim önde çıktı?

Birinci turda Recep Tayyip Erdoğan %76,2, Kemal Kılıçdaroğlu %16,5 oy aldı. İkinci turda Recep Tayyip Erdoğan %81,5 ile önde çıktı.

Karakeçili’de 2023 milletvekili seçiminde partilerin oy oranları neydi?

AK Parti %42,2, MHP %27,2, CHP %14,1, İYİ Parti %5,6, BBP %4,5.

Karakeçili’nin seçim sonucu Türkiye geneline benziyor mu?

2023 genel seçimlerinde Karakeçili’nin sonucu Türkiye sonucundan ortalama 17,4 puan farklıydı; yani Türkiye genelinden belirgin şekilde ayrışıyor.

Karakeçili’de oylar ne kadar kaydı?

2019 → 2024 yerel arasında Karakeçili’de oyların %29,4’i el değiştirdi; bu çok oynak bir seçmen davranışıdır. Net kayma Yeniden Refah lehine 28,8 puan.

Karakeçili’de salıncak mahalle var mı?

2019 → 2024 yerel arasında Karakeçili’de salıncak mahalle tanımına giren bir yer çıkmadı; seçmen davranışı istikrarlı.

Karakeçili’de kaç parti fiilen yarışıyor?

2024 yerel seçiminde Karakeçili’de etkin parti sayısı 3,81; yani çok partili bir yapı var. Birinci AK Parti ile ikinci Yeniden Refah arasındaki fark 5,1 puan.

Karakeçili’nin geçersiz oy oranı kaç?

2024 yerel seçiminde Karakeçili’de geçersiz oy oranı %3,18 (Kırıkkale: %4,1). Kendi ilçe ortalamasının 3 standart sapma üstünde geçersiz oy çıkan 0 sandık var.

Karakeçili’de olağan dışı sandık var mı?

2024 yerel ve 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Karakeçili’de olağan dışı sandık (en az 200 seçmen, %98+ katılım, %95+ tek parti) çıkmadı.

Karakeçili hangi partinin kalesi?

Son 5 parti seçiminde (yerel ve milletvekili) Karakeçili’de AK Parti 4 kez, MHP 1 kez birinci oldu.

Karakeçili’nin mahallelerinde 2024’te hangi parti kazandı?

2024 yerel seçiminde Karakeçili’deki 8 mahallenin 4 tanesinde AK Parti, 2 tanesinde BBP, 2 tanesinde Yeniden Refah birinci çıktı.

Karakeçili’nin altın sandığı hangisi?

Karakeçili’nin 2024 yerel seçim sonucuna en yakın sandık Karakeçili, Hoca Ahmet Yesevi Mah., 1002 nolu sandık oldu; sonuçtan ortalama 1,66 puan saptı. Üç sandıklık küme ise sonucu 1,45 puan sapmayla verdi.

Karakeçili’de AK Parti en çok hangi mahallede oy aldı?

2024 yerel seçiminde AK Parti en yüksek oyu Mareşal Fevzi Çakmak (%45,4) mahallesinde, en düşük oyu Zafer (%25,6) mahallesinde aldı.

Karakeçili’de Yeniden Refah en çok hangi mahallede oy aldı?

2024 yerel seçiminde Yeniden Refah en yüksek oyu Mareşal Fevzi Çakmak (%37,9) mahallesinde, en düşük oyu Zafer (%14,7) mahallesinde aldı.

Karakeçili’de seçime katılım oranı kaç?

2024 yerel seçiminde katılım %95,9 oldu (Türkiye: %78,5). En yüksek katılım Zafer Mah. (%97,9), en düşük katılım Mareşal Fevzi Çakmak Mah. (%93,8).

Bir sonraki seçim ne zaman?

Olağan takvime göre bir sonraki genel seçim (Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili) 2028’de, yerel seçim Mart 2029’da yapılacak. Erken seçim kararı alınırsa tarih değişebilir.

Kırıkkale il geneli seçim sonuçları

Kaynak: YSK sandık sonuçları; hesaplama sayim.net. Yerel seçim il sonucu büyükşehirlerde büyükşehir belediye başkanlığı, diğer illerde il genel meclisi oylarıdır. İlçe sonuçları ilçe belediye başkanlığı oylarıdır (beldeler hariç). Veriler kaynak gösterilerek kullanılabilir. Hesap yöntemi ve veri kaynağı: metodoloji.

Bir sonraki seçiminiz hazır olsun.

Kayıt ücretsiz. İlk seçiminizi 5 dakikada kurun ya da önce demoyu deneyin.