Bahşılı Seçim Sonuçları

2014–2024 · Kırıkkale · mahalle mahalle · güncelleme 02.11.2026

Bahşılı’da 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %45,1 oyla MHP kazandı. AK Parti %43,7 ile ikinci oldu. MHP, 2019’a göre oyunu 0,1 puan kaybetti. 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda Bahşılı’da Recep Tayyip Erdoğan %71,1 oy aldı (Türkiye: %52,2).

2024 belediye başkanlığı kazananı
MHP
%45,1
2024 katılım
%90,2
yerel seçim
Seçmen
4.865
2024
Sandık
15
2024
Haritada gezin

Bir ilçeye dokunun, ilçenin sonuçları açılır. Haritanın boş bir yerine dokunursanız Türkiye haritasına dönersiniz.

Tüm iller listesi

Son seçim sonuçları

Bahşılı sonuçları Kırıkkale geneliyle karşılaştırmalı. Grafikleri kaynak göstererek kullanabilirsiniz.

sayim.net2024 Yerel Seçim · belediye başkanlığıBahşılı, Kırıkkale · katılım %90,2BahşılıKırıkkaleMHP%45,06%21,88AK Parti%43,68%29,14CHP%7,69%39,29Yeniden Refah%1,50%4,96İYİ Parti%0,48%1,30Zafer Partisi%0,48%0,75Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 1. TurBahşılı, Kırıkkale · katılım %90,3BahşılıKırıkkaleErdoğan%66,81%59,66Kılıçdaroğlu%26,42%33,09Sinan Oğan%6,31%6,82Muharrem İnce%0,46%0,43Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. TurBahşılı, Kırıkkale · katılım %86,1BahşılıKırıkkaleErdoğan%71,11%63,71Kılıçdaroğlu%28,89%36,29Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Milletvekili SeçimiBahşılı, Kırıkkale · katılım %90,4BahşılıKırıkkaleAK Parti%39,85%34,80MHP%22,47%21,23CHP%20,62%26,52İYİ Parti%8,78%10,25Yeniden Refah%2,44%1,82Zafer Partisi%1,61%1,54Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net

Seçim analizi

Bahşılı’nın seçmen davranışı tek ekranda: oyların ne kadar kaydığı, rekabetin gücü, katılımın kime yaradığı, geçersiz oylar ve sıra dışı sandıklar. Bir kutuya dokunun, ayrıntısı açılır.

2019 → 2024 yerel arasında Bahşılı’da oyların %11,0’i el değiştirdi (hareketli). Net kayma MHP lehine 4,0 puan. İttifaklar blok olarak karşılaştırıldı.

2 salıncak mahalle4 mahallede birinci parti değişti5 mahalle karşılaştırıldı
Salıncak mahalleler
MahalleÖnce → sonra birinciKaymaFark
Hidayet Doğruer Mah.MHP → Millet İttifakı47,316,0
Halim Şenses Mah.AK Parti → MHP30,819,5

Birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve kayması Türkiye mahalle ortalamasının (18,1 puan) üstünde olan mahalleler. Kırmızı ok birinci partinin değiştiğini gösterir.

2014–2024 seçim geçmişi

Her seçimde ilk üç parti ya da aday. Yerel seçimlerde ittifak kurulan yerlerde bazı partiler aday göstermediği için oranlar seçimden seçime keskin değişebilir.

2014 YerelYerel
AK Parti%48,4
Saadet%35,6
MHP%15,5
Katılım %95,1
2018 CBCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%74,0
Muharrem İnce%15,8
Meral Akşener%8,6
Katılım %90,2
2018 MVMilletvekili
AK Parti%54,2
MHP%21,6
CHP%11,9
Katılım %90,3
2019 YerelYerel
AK Parti%51,8
MHP%45,2
Saadet%2,5
Katılım %93,1
2023 CB 1. turCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%66,8
Kemal Kılıçdaroğlu%26,4
Sinan Oğan%6,3
Katılım %90,3
2023 MVMilletvekili
AK Parti%39,9
MHP%22,5
CHP%20,6
Katılım %90,4
2023 CB 2. turCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%71,1
Kemal Kılıçdaroğlu%28,9
Katılım %86,1
2024 YerelYerel
MHP%45,1
AK Parti%43,7
CHP%7,7
Katılım %90,2

Mahalle mahalle sonuçlar

2024 yerel seçiminde Bahşılı’daki her mahallenin belediye başkanlığı sonucu.

MahalleKazananKatılım
Atadönmez Mah.MHP %47,9%90,2
Doğanay Mah.AK Parti %45,5%90,1
Halim Şenses Mah.MHP %55,9%92,3
Hidayet Doğruer Mah.CHP %41,8%86,4
Hüseyin Onbaşı Mah.AK Parti %47,5%89,9

Altın sandık

Bahşılı’nın 2024 yerel seçim sonucunu en iyi yansıtan sandık ve sandık kümesi. Sonuç gecesi ilk açılan sandıklar arasında bunları izlemek genel tabloyu en erken gösterir.

Türkiye’nin altın sandıkları ve yöntem

Partilerin kaleleri

2024 yerel seçiminde partilerin Bahşılı’da en güçlü ve en zayıf olduğu mahalleler (aday gösterilmeyen yerler hariç).

MHP
En güçlü
Halim Şenses Mah.%55,9
Atadönmez Mah.%47,9
Hüseyin Onbaşı Mah.%43,1
En zayıf
Doğanay Mah.%43,1
Hüseyin Onbaşı Mah.%43,1
Atadönmez Mah.%47,9
AK Parti
En güçlü
Hüseyin Onbaşı Mah.%47,5
Atadönmez Mah.%45,6
Doğanay Mah.%45,5
En zayıf
Halim Şenses Mah.%36,5
Doğanay Mah.%45,5
Atadönmez Mah.%45,6
CHP
En güçlü
Doğanay Mah.%8,9
Hüseyin Onbaşı Mah.%5,3
Atadönmez Mah.%3,4
En zayıf
Halim Şenses Mah.%2,7
Atadönmez Mah.%3,4
Hüseyin Onbaşı Mah.%5,3

Seçime katılım

2024 Yerel%90,2 / TR %78,5
2023 CB 1. tur%90,3 / TR %87,0
2023 CB 2. tur%86,1 / TR %84,1
2019 Yerel%93,1 / TR %84,7
En yüksek katılım (mahalle, 2024)
Halim Şenses Mah.%92,3
Atadönmez Mah.%90,2
Doğanay Mah.%90,1
Hüseyin Onbaşı Mah.%89,9
En düşük katılım (mahalle, 2024)
Hüseyin Onbaşı Mah.%89,9
Doğanay Mah.%90,1
Atadönmez Mah.%90,2
Halim Şenses Mah.%92,3

Bahşılı seçimleri hakkında sık sorulan sorular

Bahşılı’da 2024 yerel seçimini hangi parti kazandı?

Bahşılı’da 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %45,1 oyla MHP kazandı. AK Parti %43,7 ile ikinci oldu.

Bahşılı’da kaç seçmen ve kaç sandık var?

2024 yerel seçiminde Bahşılı’da 4.865 kayıtlı seçmen vardı ve oylar 15 sandıkta kullanıldı.

Bahşılı’da 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde kim önde çıktı?

Birinci turda Recep Tayyip Erdoğan %66,8, Kemal Kılıçdaroğlu %26,4 oy aldı. İkinci turda Recep Tayyip Erdoğan %71,1 ile önde çıktı.

Bahşılı’da 2023 milletvekili seçiminde partilerin oy oranları neydi?

AK Parti %39,9, MHP %22,5, CHP %20,6, İYİ Parti %8,8, Yeniden Refah %2,4.

Bahşılı’nın seçim sonucu Türkiye geneline benziyor mu?

2023 genel seçimlerinde Bahşılı’nın sonucu Türkiye sonucundan ortalama 10,9 puan farklıydı; yani Türkiye genelinden belirgin şekilde ayrışıyor.

Bahşılı’da oylar ne kadar kaydı?

2019 → 2024 yerel arasında Bahşılı’da oyların %11,0’i el değiştirdi; bu hareketli bir seçmen davranışıdır. Net kayma MHP lehine 4,0 puan. 4 mahallede birinci parti değişti.

Bahşılı’da salıncak mahalle var mı?

Evet. 2019 → 2024 yerel arasında birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve oy kayması Türkiye ortalamasının üstünde olan 2 salıncak mahalle var; en oynakları Hidayet Doğruer Mah., Halim Şenses Mah..

Bahşılı’da kaç parti fiilen yarışıyor?

2024 yerel seçiminde Bahşılı’da etkin parti sayısı 2,5; yani iki partili bir yapı var. Birinci MHP ile ikinci AK Parti arasındaki fark 1,4 puan.

Bahşılı’nın geçersiz oy oranı kaç?

2024 yerel seçiminde Bahşılı’da geçersiz oy oranı %4,22 (Kırıkkale: %4,1). Kendi ilçe ortalamasının 3 standart sapma üstünde geçersiz oy çıkan 0 sandık var.

Bahşılı’da olağan dışı sandık var mı?

2024 yerel ve 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Bahşılı’da olağan dışı sandık (en az 200 seçmen, %98+ katılım, %95+ tek parti) çıkmadı.

Bahşılı hangi partinin kalesi?

Son 5 parti seçiminde (yerel ve milletvekili) Bahşılı’da AK Parti 4 kez, MHP 1 kez birinci oldu.

Bahşılı’nın mahallelerinde 2024’te hangi parti kazandı?

2024 yerel seçiminde Bahşılı’daki 5 mahallenin 2 tanesinde MHP, 2 tanesinde AK Parti, 1 tanesinde CHP birinci çıktı.

Bahşılı’nın altın sandığı hangisi?

Bahşılı’nın 2024 yerel seçim sonucuna en yakın sandık Bahşılı, Doğanay Mah., 1007 nolu sandık oldu; sonuçtan ortalama 0,92 puan saptı.

Bahşılı’da MHP en çok hangi mahallede oy aldı?

2024 yerel seçiminde MHP en yüksek oyu Halim Şenses (%55,9) mahallesinde, en düşük oyu Doğanay (%43,1) mahallesinde aldı.

Bahşılı’da AK Parti en çok hangi mahallede oy aldı?

2024 yerel seçiminde AK Parti en yüksek oyu Hüseyin Onbaşı (%47,5) mahallesinde, en düşük oyu Halim Şenses (%36,5) mahallesinde aldı.

Bahşılı’da seçime katılım oranı kaç?

2024 yerel seçiminde katılım %90,2 oldu (Türkiye: %78,5). En yüksek katılım Halim Şenses Mah. (%92,3), en düşük katılım Hüseyin Onbaşı Mah. (%89,8).

Bir sonraki seçim ne zaman?

Olağan takvime göre bir sonraki genel seçim (Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili) 2028’de, yerel seçim Mart 2029’da yapılacak. Erken seçim kararı alınırsa tarih değişebilir.

Kırıkkale il geneli seçim sonuçları

Kaynak: YSK sandık sonuçları; hesaplama sayim.net. Yerel seçim il sonucu büyükşehirlerde büyükşehir belediye başkanlığı, diğer illerde il genel meclisi oylarıdır. İlçe sonuçları ilçe belediye başkanlığı oylarıdır (beldeler hariç). Veriler kaynak gösterilerek kullanılabilir. Hesap yöntemi ve veri kaynağı: metodoloji.

Bir sonraki seçiminiz hazır olsun.

Kayıt ücretsiz. İlk seçiminizi 5 dakikada kurun ya da önce demoyu deneyin.