Süloğlu Seçim Sonuçları

2014–2024 · Edirne · mahalle mahalle · güncelleme 02.11.2026

Süloğlu’da 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %62,6 oyla CHP kazandı. MHP %34,2 ile ikinci oldu. CHP, 2019’a göre oyunu 5,1 puan artırdı. 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda Süloğlu’da Kemal Kılıçdaroğlu %58,2 oy aldı (Türkiye: %47,8).

2024 belediye başkanlığı kazananı
CHP
%62,6
2024 katılım
%81,3
yerel seçim
Seçmen
2.206
2024
Sandık
7
2024
Haritada gezin

Bir ilçeye dokunun, ilçenin sonuçları açılır. Haritanın boş bir yerine dokunursanız Türkiye haritasına dönersiniz.

Tüm iller listesi

Son seçim sonuçları

Süloğlu sonuçları Edirne geneliyle karşılaştırmalı. Grafikleri kaynak göstererek kullanabilirsiniz.

sayim.net2024 Yerel Seçim · belediye başkanlığıSüloğlu, Edirne · katılım %81,3SüloğluEdirneCHP%62,65%46,33MHP%34,16%1,31İYİ Parti%1,22%8,29Zafer Partisi%0,87%1,27Saadet%0,52%0,31HÜDA PAR%0,41%0,12Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 1. TurSüloğlu, Edirne · katılım %91,0SüloğluEdirneKılıçdaroğlu%53,47%62,82Erdoğan%40,13%32,77Sinan Oğan%5,60%3,79Muharrem İnce%0,80%0,61Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. TurSüloğlu, Edirne · katılım %87,1SüloğluEdirneKılıçdaroğlu%58,21%66,56Erdoğan%41,79%33,44Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Milletvekili SeçimiSüloğlu, Edirne · katılım %90,9SüloğluEdirneCHP%35,36%39,02AK Parti%28,84%23,35İYİ Parti%16,19%20,41MHP%9,31%7,63Zafer Partisi%2,14%1,49Memleket%1,53%0,89Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net

Seçim analizi

Süloğlu’nun seçmen davranışı tek ekranda: oyların ne kadar kaydığı, rekabetin gücü, katılımın kime yaradığı, geçersiz oylar ve sıra dışı sandıklar. Bir kutuya dokunun, ayrıntısı açılır.

2019 → 2024 yerel arasında Süloğlu’da oyların %7,7’i el değiştirdi (sakin). Net kayma CHP lehine 6,3 puan.

0 salıncak mahalle1 mahallede birinci parti değişti4 mahalle karşılaştırıldı
Salıncak mahalleler

Salıncak tanımına giren mahalle yok; seçmen davranışı istikrarlı.

Birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve kayması Türkiye mahalle ortalamasının (18,1 puan) üstünde olan mahalleler. Kırmızı ok birinci partinin değiştiğini gösterir.

2014–2024 seçim geçmişi

Her seçimde ilk üç parti ya da aday. Yerel seçimlerde ittifak kurulan yerlerde bazı partiler aday göstermediği için oranlar seçimden seçime keskin değişebilir.

2014 YerelYerel
CHP%44,9
MHP%29,4
AK Parti%25,2
Katılım %93,4
2018 CBCumhurbaşkanlığı
Muharrem İnce%46,5
Recep Tayyip Erdoğan%38,0
Meral Akşener%13,6
Katılım %89,2
2018 MVMilletvekili
CHP%40,1
AK Parti%32,6
İYİ Parti%15,8
Katılım %89,2
2019 YerelYerel
CHP%57,5
MHP%41,6
Saadet%0,6
Katılım %87,4
2023 CB 1. turCumhurbaşkanlığı
Kemal Kılıçdaroğlu%53,5
Recep Tayyip Erdoğan%40,1
Sinan Oğan%5,6
Katılım %91,0
2023 MVMilletvekili
CHP%35,4
AK Parti%28,8
İYİ Parti%16,2
Katılım %90,9
2023 CB 2. turCumhurbaşkanlığı
Kemal Kılıçdaroğlu%58,2
Recep Tayyip Erdoğan%41,8
Katılım %87,1
2024 YerelYerel
CHP%62,7
MHP%34,2
İYİ Parti%1,2
Katılım %81,3

Mahalle mahalle sonuçlar

2024 yerel seçiminde Süloğlu’daki her mahallenin belediye başkanlığı sonucu.

MahalleKazananKatılım
Cumhuriyet Mah.CHP %76,6%86,4
Merkez Mah.CHP %57,3%76,3
Yeni Mah.CHP %57,0%83,8
Şafak Mah.CHP %71,4%94,7

Altın sandık

Süloğlu’nun 2024 yerel seçim sonucunu en iyi yansıtan sandık ve sandık kümesi. Sonuç gecesi ilk açılan sandıklar arasında bunları izlemek genel tabloyu en erken gösterir.

Türkiye’nin altın sandıkları ve yöntem

Seçime katılım

2024 Yerel%81,3 / TR %78,5
2023 CB 1. tur%91,0 / TR %87,0
2023 CB 2. tur%87,1 / TR %84,1
2019 Yerel%87,4 / TR %84,7
En yüksek katılım (mahalle, 2024)
Şafak Mah.%94,7
Cumhuriyet Mah.%86,4
Merkez Mah.%76,3
En düşük katılım (mahalle, 2024)
Merkez Mah.%76,3
Cumhuriyet Mah.%86,4
Şafak Mah.%94,7

Süloğlu seçimleri hakkında sık sorulan sorular

Süloğlu’da 2024 yerel seçimini hangi parti kazandı?

Süloğlu’da 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %62,6 oyla CHP kazandı. MHP %34,2 ile ikinci oldu.

Süloğlu’da kaç seçmen ve kaç sandık var?

2024 yerel seçiminde Süloğlu’da 2.206 kayıtlı seçmen vardı ve oylar 7 sandıkta kullanıldı.

Süloğlu’da 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde kim önde çıktı?

Birinci turda Kemal Kılıçdaroğlu %53,5, Recep Tayyip Erdoğan %40,1 oy aldı. İkinci turda Kemal Kılıçdaroğlu %58,2 ile önde çıktı.

Süloğlu’da 2023 milletvekili seçiminde partilerin oy oranları neydi?

CHP %35,4, AK Parti %28,8, İYİ Parti %16,2, MHP %9,3, Zafer Partisi %2,1.

Süloğlu’nun seçim sonucu Türkiye geneline benziyor mu?

2023 genel seçimlerinde Süloğlu’nun sonucu Türkiye sonucundan ortalama 6,6 puan farklıydı; yani Türkiye genelinden belirgin şekilde ayrışıyor.

Süloğlu’da oylar ne kadar kaydı?

2019 → 2024 yerel arasında Süloğlu’da oyların %7,7’i el değiştirdi; bu sakin bir seçmen davranışıdır. Net kayma CHP lehine 6,3 puan. 1 mahallede birinci parti değişti.

Süloğlu’da salıncak mahalle var mı?

2019 → 2024 yerel arasında Süloğlu’da salıncak mahalle tanımına giren bir yer çıkmadı; seçmen davranışı istikrarlı.

Süloğlu’da kaç parti fiilen yarışıyor?

2024 yerel seçiminde Süloğlu’da etkin parti sayısı 1,96; yani iki partili bir yapı var. Birinci CHP ile ikinci MHP arasındaki fark 28,5 puan.

Süloğlu’nun geçersiz oy oranı kaç?

2024 yerel seçiminde Süloğlu’da geçersiz oy oranı %3,85 (Edirne: %3,23). Kendi ilçe ortalamasının 3 standart sapma üstünde geçersiz oy çıkan 0 sandık var.

Süloğlu’da olağan dışı sandık var mı?

2024 yerel ve 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Süloğlu’da olağan dışı sandık (en az 200 seçmen, %98+ katılım, %95+ tek parti) çıkmadı.

Süloğlu hangi partinin kalesi?

Son 5 parti seçiminde (yerel ve milletvekili) Süloğlu’da CHP 5 kez birinci oldu.

Süloğlu’nun mahallelerinde 2024’te hangi parti kazandı?

2024 yerel seçiminde Süloğlu’daki 4 mahallenin 4 tanesinde CHP birinci çıktı.

Süloğlu’nun altın sandığı hangisi?

Süloğlu’nun 2024 yerel seçim sonucuna en yakın sandık Süloğlu, Merkez Mah., 1002 nolu sandık oldu; sonuçtan ortalama 1,04 puan saptı.

Süloğlu’da seçime katılım oranı kaç?

2024 yerel seçiminde katılım %81,3 oldu (Türkiye: %78,5). En yüksek katılım Şafak Mah. (%94,7), en düşük katılım Merkez Mah. (%76,3).

Bir sonraki seçim ne zaman?

Olağan takvime göre bir sonraki genel seçim (Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili) 2028’de, yerel seçim Mart 2029’da yapılacak. Erken seçim kararı alınırsa tarih değişebilir.

Edirne il geneli seçim sonuçları

Kaynak: YSK sandık sonuçları; hesaplama sayim.net. Yerel seçim il sonucu büyükşehirlerde büyükşehir belediye başkanlığı, diğer illerde il genel meclisi oylarıdır. İlçe sonuçları ilçe belediye başkanlığı oylarıdır (beldeler hariç). Veriler kaynak gösterilerek kullanılabilir. Hesap yöntemi ve veri kaynağı: metodoloji.

Bir sonraki seçiminiz hazır olsun.

Kayıt ücretsiz. İlk seçiminizi 5 dakikada kurun ya da önce demoyu deneyin.